Свято-Миколаївська церква залишилася у Московському патріархаті

1 881 переглядів

Прихожани Свято-Миколаївської церкви вирішили залишитися в підпорядкуванні Московському патріархату. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Фейсбук повідомив настоятель церкви, ієрей о. Сергій Сяський.

“27 січня 2019 року в Свято-Миколаївському храмі м. Олевськ, Овруцької і Коростенської єпархії, Житомирської області, відбулися парафіальні збори. На зборах було одноголосно прийнято рішення і надалі залишатися в лоні Української Православної Церкви, яку очолює Блаженніший Митрополит Київський і Всієї України Онуфрій. Божої допомоги всім, кому прийдеться перетерпіти різного роду випробування на стійкість у вірі Богу Нашому”, – зазначив він.

На фото, опублікованих настоятелем, видно, що на парафіальних зборах були присутні близько 100 прихожан.

Довідково: Онуфрій (Орест Володимирович Березовський) — український церковний діяч. Митрополит Київський і всієї України за версією РПЦ (з 15 грудня 2018 року його право на цей титул не визнає Константинопольська православна церква)[2], предстоятель УПЦ МП з 17 серпня 2014. Постійний член Священного синоду РПЦ, правлячий архієрей Київської єпархії Російської православної церкви. Ім’я Онуфрія поминається в усіх храмах УПЦ МП після імені Московського патріарха. 

Будучи ідейним прихильником єдності УПЦ МП з Московським патріархатом не лише інституційно, але й ідеологічно, єпископ Онуфрій 23 січня 1992 року відмовився підписувати звернення архієреїв УПЦ до Алексія про прохання пришвидшити процес розгляду документів Собору УПЦ про надання автокефалії українській церкві.

Митрополит Онуфрій не є публічною особою і не займається політичною діяльністю. Маючи 40-річний чернечий досвід, він дуже критично ставиться до «номінального чернецтва» задля отримання архієрейського сану чи намісництва.

15 грудня 2018 року в результаті створення автокефальної Православної церкви України Онуфрій (Березовський) втратив легітимність титулу Митрополита Київського і всієї України з точки зору Константипольської Православної Церкви. Натомість Російська Православна Церква і надалі визнає за ним право на цей титул.

  Фото © Сергій Сяський

 

Facebook
Facebook
Instagram
YouTube
YouTube
Google+
http://www.olevsk.com.ua/townnews/2019/01/28/svyato-mikolayivska-tserkva-zalishilasya-u-moskovskomu-patriarhati/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *