Тарас Шавула видав книгу про медицину Олевщини

1 324 переглядів

У комунальному книжково-газетному видавництві «Полісся» вийшла в світ книга Тараса Петровича Шавули «Крізь хащі і трясовини Олевщини… Розповідь про історію медицини Олевського району».

Автор, використавши архівні матеріали з державних сховищ Києва, Житомира і Олевська та додавши почерпнуті з історичних джерел, документальних та художніх творів відомості, розповідає про етапи розвитку медицини району з прадавніх часів і до початку ХХІ століття.

Книга складається з чотирьох частин. У першій подано загальні віхи історії медицини, друга присвячена історії створення служб районної лікарні, у третій частині описано роботу закладів охорони здоров’я сіл і селищ Олевщини.  У кінці книги розміщено додатки: світлини керівників та тих медичних працівників, які зробили вагомий внесок в історію медицини Олевського району, уривки публікацій із ЗМІ, біографію автора.

Тарас Петрович Шавула з 1972 року працював лікарем-хірургом, а в 1976 р. став заступником головного лікаря з лікувальної роботи Олевської районної лікарні, тож був не лише свідком, але й безпосереднім учасником розвитку медицини в районі.

Видання «Крізь хащі і трясовини Олевщини…» – це підсумок майже 15-річної роботи в архівах, розпитувань, запису спогадів колег. Завдяки вдалому підбору матеріалу, своєрідній авторській манері і тонкому гумору книга зацікавить не лише тих, хто працював чи нині працює в медичній галузі, а всіх, хто захоплюється історією рідного краю.

«Я ж лише можу запевнити, що буду вельми за відгук будь-якого спрямування про написане мною, за безперечно справедливу критику, за помічені помилки, бо це буде означати, що хтось таки читав цей «опус», чи то пак, опис…», – зазначив автор у післямові і недарма поставив у кінці речення три крапки, бо сподівається, відгукнуться рідні тих людей, про яких він згадує в книзі, і надішлють свої спогади і фото. Тож, можливо, видання матиме своє продовження.

За інформацією газети «Житомирщина».

Facebook
Facebook
Instagram
YouTube
YouTube
Google+
http://www.olevsk.com.ua/sporthealth/2018/07/28/taras-shavula-vidav-knigu-pro-meditsinu-olevshhini/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *