Олег Омельчук розповів про замовний характер фейкових кримінальних проваджень

1 887 переглядів

Останнім часом на сторінках соціальних мереж та інших засобах масової інформації великого розголосу набула тема кримінальних проваджень порушених проти мене.  Оскільки слідство вже завершено, я маю право відповісти на всі запитання, яких у жителів громади виникло багато. Запитання і від моїх прихильників, і від опонентів, і відвертих недоброзичливців. Всі ці запитання можна згрупувати по змісту, а в цілому люди отримують відповіді особисто від мене. Отже, найбільше запитань стосується теми:

ЧОМУ ВЗАГАЛІ ВИНИКЛО КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ?

Виникло  воно після капітального ремонту вулиці Свято-Миколаївської, який розпочався у 2017 році відповідно до плану роботи міської ради. Тендер на проведення ремонту виграло приватне підприємство «Артембуд», яке запропонувало найменшу суму.  З ними був укладений договір на суму 7,3 млн. грн. на виконання робіт у 2017-2018 році.

Але у зв’язку з тим, що у 2018 році змінились ціни на пальне, будматеріали, а також зросла мінімальна заробітна плата, збільшилась і вартість виконання робіт. Підрядником були надані підтверджуючі документи, які  підтвердила Житомирська торгово-промислова палата. Виникла необхідність внести зміни у договір на суму 645 711 гривень. Для цього необхідно було отримати  відповідні дозволи, починаючи від облдержадміністрації та Міністерства регіонального розвитку до рішення сесії міської ради.

Стало зрозуміло, що поки надійдуть всі письмові дозволи, пройде час і доведеться продовжити ремонтні роботи вже взимку, тому я попросив керівника «Артембуду» завершити ремонт і почекати розрахунку, коли надійдуть кошти.  Так і сталося. На моє прохання підрядники виконали роботи у вересні, так би мовити в борг, а фактична оплата пройшла у грудні. Прокуратура та слідчі органи побачили в цьому порушення фінансової дисципліни. Головне звинувачення, що роботи не виконувались у грудні. А цього не можна було допустити, тому що взимку дороги не ремонтуються.

У 2019 РОЦІ ОЛЕВСЬКА ОТГ ПЕРЕВІРЯЛАСЯ РАХУНКОВОЮ ПАЛАТОЮ УКРАЇНИ. ЯКИЙ ЇЇ ВИСНОВОК ЩОДО ВИЯВЛЕНИХ ФАКТІВ ПО РЕМОНТУ СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКОЇ У 2018?

Рахункова палата України проводила аудит  у 9-ти областях України в 37 новостворених ОТГ, у т.ч. й Олевській саме у 2018. У Звіті, який наданий всім громадам у 2019-му зазначено, що з 37 перевірених, тільки у 4-х виявили порушення, які носять ознаки кримінальних. Нашу ОТГ це не стосується. Щодо вулиці Свято-Миколаївської, про яку йде мова, то  там зазначено лише «непродуктивне використання коштів», які виникли внаслідок здорожчання будматеріалів та підвищення мінімальної заробітної плати.

З ЯКИХ САМЕ ПИТАНЬ ВІДБУВАЛИСЬ СУДОВІ ЗАСІДАННЯ І ЯКІ РІШЕННЯ ПРИЙНЯТІ?

Арешт і відсторонення мене від посади. Обидва  рішення скасовані Адміністративним судом в Житомирі, як некоректні. 

ЧИ ОБ’ЄКТИВНО І НУПЕРЕДЖЕНО ВІДБУВАЛОСЬ З’ЯСУВАННЯ ВСІХ ОБСТАВИН СПРАВИ?

Кримінальне провадження щодо капітального ремонту по Свято-Миколаївській вулиці відкрито у 2018 році, і до травня 2020 року ніяких дій з боку правоохоронних органів не було. Лише запит про надання документів. І тільки в травні цього року  висунуто звинувачення. Справа затягується. Сьогодні вже вересень. До речі,  ні прокуратура, ні слідчі органи не звертались до мене, як до голови громади за поясненнями. Не було протоколів допитів. Процесуально вони повинні були це робити, а оскільки всього цього не було, то, звичайно, я вбачаю в  цьому не лише порушення, але й упереджене ставлення до мене.

ЧИ НЕ ФІГУРУЄ МІСЬКА РАДА ЩЕ В ЯКИХОСЬ КРИМІНАЛЬНИХ ПРОВАДЖЕННЯХ?

Фігурує. За останні три роки їх було відкрито декілька. Всі вони пов’язані з виконанням будівельних робіт, капітального ремонту або реконструкції на різних об’єктах громади. Три стосуються освітлення, одна справа по олевському садочку «Малятко» (утеплення, добудова), ще одна по олевському ЦРД «Сонечко» (капітальний ремонт даху), капітальному ремонту бульвару Воїнів-Афганців.  Ще одна справа, яка тягнеться не перший рік, це будівництво паркану біля будинків, де впав дуб (навпроти Ощадбанку). Ці справи тягнуться з 2018 року.

СПРАВИ ВІДКРИТІ, АЛЕ ПО НИХ НЕМАЄ ЖОДНОГО РУХУ. ЧОМУ?

Відповідь тільки одна. Є люди, яким вигідно створити міській раді та мені особисто негативний імідж, створити штучні проблеми, вирішення яких займають мій час, увагу, сили. А за цей час можна було підготувати ще декілька проектів, без яких неможливо жодне будівництво або капітальний ремонт.  Називати цих людей не маю наміру, хоча багатьом вони відомі. Хтось не може заспокоїтись минулими програними виборами і прагне будь-якою ціною повернутись у міську раду. А комусь замалі ті посади, які вони обіймають, хочеться більшого. Все це називається одним словом – політика. А на неї – на політичні ігри та інтриги у мене просто не вистачає часу. І моя відповідь політиканам одна – робота на благо людей.

ЧОМУ УСІЄЇ ЦІЄЇ ІНФОРМАЦІЇ НЕ БУЛО У ЗМІ РАНІШЕ?

По-перше, була таємниця слідства. По-друге, мені немає що приховувати ні зараз, ні раніше. Але до судів, які я вже виграв, будь-яка озвучена мною інформація була б схожа на виправдовування.  Сьогодні я маю не просто достовірну інформацію, а факт. Скільки ще може бути судових засідань, не знаю. Але тест на випробовування я пройшов.

ЧИ БАЛОТУВАТИМУСЬ НА ВИБОРАХ У ЖОВТНІ?

Так. І мене не зупинять ні пропозиції відійти від політики (вона мене не цікавить), ні наклепи, ні плітки, ні необґрунтовані звинувачення. Більшість моєї команди – це кваліфіковані спеціалісти, які мають і освіту, і досвід роботи, які разом зі мною роблять все, щоб Олевщина розвивалась. У нас є багато незавершених і нових проєктів. І всі ми доведемо до кінця!

З повагою до всіх мешканців громади,  міський голова Олег Омельчук

Facebook
Facebook
Instagram
YouTube
YouTube
Google+
http://www.olevsk.com.ua/politicsocial/2020/09/26/oleg-omelchuk-rozpoviv-pro-zamovniy-harakter-feykovih-kriminalnih-provadzhen/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *