Депутат обласної ради Олександр Ніколайчук: відстоювати інтереси Олевщини – для мене пріоритет

1 241 переглядів

25 жовтня 2015 року на чергових виборах депутатів місцевих рад в межах 28 виборчого округу перемогу здобув 26-річний журналіст та громадський діяч Олександр Ніколайчук, який був кандидатом в депутати до Житомирської обласної ради від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Напередодні старту нових місцевих виборів, редакція газети «Зорі над Убортю» записала інтерв’ю з депутатом, в якому він розповів про результати роботи і поділився планами на майбутнє.

Редакція: Олександре, чи вдалося Вам, як наймолодшому депутату Житомирської обласної ради, знайти спільну мову з керівництвом ради та депутатським корпусом, який представляє різні територіальні громади області?

Ніколайчук: П’ять років тому до Житомирської обласної ради я потрапив за підтримки ВО «Батьківщина», яка утворила потужну депутатську фракцію, а її лідерка – Анжеліка Лабунська – була обрана головою обласної ради. Також депутатами від Олевщини були обрані Олег Казюк та Сергій Крамаренко, з якими ми спільно відстоюємо інтереси наших виборців. Можу запевнити, що голос Олевщини лунав голосно і практично всі проблемні питання знаходили шляхи та ресурси для їх вирішення.

Редакція: В місті та селі є свої проблеми… З якими питаннями найчастіше зверталися до депутата?

Ніколайчук: Відповідаючи на запитання, я розділю його на дві частини. Перша – це вирішення соціально-побутових проблем. Від керівників закладів освіти, культури, медицини завжди надходили звернення щодо поліпшення матеріально-технічної бази, проведення поточних і капітальних ремонтів, придбання комп’ютерної техніки та обладнання. Вдалими виявилися 2016-2019 роки, за підсумками яких вдалося залучити для потреб громади близько 4 мільйонів гривень.Також додатково 490 тисяч гривень протягом каденції перераховано соціально незахищеним громадянам, які отримали матеріальну допомогу на лікування або ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій.

З іншого боку – це реагування на резонансні події, які, нажаль, відбувалися. Ми пам’ятаємо, як 2016 року злочинне угрупування рекетирів намагалося взяти під свій контроль Олевський кооперативний ринок, «кримінальні розбірки» в центрі Олевська 2017 року, серію пограбувань та інших зухвалих злочинів. Всі ці події були на моєму власному контролі, за якими були направлені відповідні депутатські звернення та запити до правоохоронців всіх рівнів. Повірте, дрімати та саботувати не дав нікому! Наведення правопорядку та встановлення законності є основою системних змін.

Редакція: Якісне та продуктивне виконання депутатських повноважень потребує додаткового навчання та підвищення професійного рівня. Чи вдавалося поєднувати діяльність з навчанням?

Ніколайчук: По-перше, апарат Житомирської обласної ради проводить курси з підвищення кваліфікації, різноманітні тренінги, семінари. Більше того, будучи членом постійної комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища та використання природних ресурсів прийняв участь в десятках виїзних робочих групах, які дозволяють глибше та системно розуміти проблематику регіону. По-друге, 2016 року розпочав навчання в Національній академії державного управління при Президентові України, Інститут державної служби та місцевого самоврядування за спеціальністю «Публічне управління  адміністрування». На початку 2019 написав та успішно захистив магістерську роботу, здобувши другий ступінь вищої освіти.

Редакція: На початку 2017 року Вас призначено заступником Олевського міського голови. Наявність депутатського мандату допомагає виконувати посадові обов’язки?

Ніколайчук: Посада та наявність представницького мандату – це інструмент, а не самоціль. Переконаний, що статус депутата Житомирської обласної ради додає ваги Олевській міській раді для позитивного вирішення питань на всіх рівнях. Неодноразово, спільно з міським головою Олегом Омельчуком, відвідували високі кабінети, використовуючи приналежність до Житомирської обласної ради. Особливо актуальним було поєднання посади заступника зі статусом депутата обласної ради під час відстоювання КНП «Олевська центральна лікарня» щодо включення до переліку опорних лікарень.

Редакція: Яка подія або період діяльності Вам, як депутату обласної ради, була неприйнятною або Вас розчарувала?

Ніколайчук: Аби виправдати високий аванс довіри наданий мені восени 2015 року, я наполегливо працював на конкретний результат, який спрямований на вирішення нагальних проблем виборчого округу. Практично вдавалося це зробити до 2019 року, тому що бюджет Житомирської обласної ради мав перевиконання, внаслідок чого депутати спрямовували значні кошти на соціально-економічний розвиток громад. Але, по правді кажучи, останній рік був складний, економічно провальний для всіх. Слід визнати, що у 2019 році українці зробили хибний вибір, наслідки якого будемо відчувати не один рік…

Редакція: Останнім часом Вас час гостро критикують на сторінках соціальних мереж, в тому числі представники депутатського корпусу Олевської ОТГ…

Ніколайчук: Хто критикує? Ті, хто роками займався незаконною вирізкою лісу, контрабандою, розкраданням державних дотацій виділених на хмелярську галузь? Чи, можливо, ті приїжджі представники шахрайських організацій, які позиціонують себе як «борці з корупцією»? До речі, одного з них вже затримано за вимагання 30 тисяч доларів, справа перебуває в суді…

Редакція: В місті поширюється неоднозначна інформація стосовно Олевського осередку ВО «Батьківщина» та можливого висування кандидатів від партії.

Ніколайчук: З метою припинення безглуздих спекуляцій, хочу внести ясність. Відповідно до Протоколу засідання бюро Житомирської обласної партійної організації ВО «Батьківщина» від 24 липня 2020 року мене призначено керівником Олевського виборчого штабу та запропоновано бути кандидатом в депутати Житомирської обласної ради на майбутніх виборах 25 жовтня. Також за погодженням керівника обласного осередку партії Анжеліки Лабунської узгоджено відповідальних за проведення місцевих виборів осіб, а саме: Ярослав Іванченко – перший номер в списку партії ВО «Батьківщина» до Олевської міської ради, Віктор Коц – кандидат в депутати до Олевської міської ради. Незабаром публічно оголосимо всіх кандидатів в депутати місцевої команди ВО «Батьківщина». Тому прошу громадськість не вірити чуткам та не ставати жертвами брудних технологій.

Редакція: В межах громади проводиться опитування з метою визначення електоральних настроїв населення. Серед можливих кандидатів на посаду міського голови іноді з’являється Ваше прізвище. Чи розглядаєте можливість балотуватися в мери?

Ніколайчук: В попередніх відповідях вже повідомляв, що планую балотуватися в депутати Житомирської обласної ради. І, незважаючи на складність цьогорічних виборів, сподіваюся на гарний результат, тому прошу громадськість підтримати мене та команду ВО «Батьківщина» на всіх рівнях. Стосовно виборів Олевського міського голови – рішення прийняв: однозначно буду підтримувати Олега Омельчука.

За матеріалами газети «Зорі над Убортю»

Facebook
Facebook
Instagram
YouTube
YouTube
Google+
http://www.olevsk.com.ua/politicsocial/2020/09/20/deputat-oblasnoyi-radi-oleksandr-nikolaychuk-vidstoyuvati-interesi-olevshhini-dlya-mene-prioritet/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *