110 років з Дня народження Тараса Бульби-Боровця

417 переглядів

9 березня Олевськ відзначав 110-ту річницю з дня народження видатного діяча українського повстанського руху часів Другої світової війни, засновника УПА «Поліська Січ» Тараса Бульби-Боровця.

Біля пам’ятної дошки генерала-хорунжого, що розміщена на колишньому штабі УПА ПС (Олевському ліцеї) зібралися небайдужі місцеві жителі аби вшанувати пам’ять Тараса Бульби-Боровця.

Довідка. У серпні 1941 року загони вояків Тараса Бульби-Боровця першими увійшли у містечко Олевськ. Налякані війною, з райцентру державні радянські служби евакуювались на схід ще до приходу Бульби. На тодішньому великому стадіоні (нині дитячий садочок № 19) Бульба-Боровець вишикував загони вояків і привселюдно з військом склав присягу на вірність Україні, освятивши українські прапори сформованих загонів, їхню зброю і з піднятою шаблею над головою урочисто проголосив, «що звідси розпочнеться визволення України від совітів і всіх її ворогів». «Комуністи, комсомольці та будь-які інші окупанти» були оголошені Бульбою ворогами української державності. В Олевську було запроваджено українське управління, зорганізовано міліцію, сформовано Українську повстанську армію «Поліська Січ». З середини серпня до середини листопада 1941 року Олевськ був столицею вільної української «республіки» з новими назвами вулиць, яка увійшла в історію під назвою Олевська Республіка.

В Олевську триває вшанування подвигів української повстанської армії. Раніше Тарасу Бульбі-Боровцю встановлено барельєф з портретом на фасаді Олевського ліцею, в місті встановлено пам’ятний знак «Олевській республіці» та перейменовано одну з вулиць Олевська, Бульбі було посмертно присвоєно звання Почесного громадянина міста, вже два роки в нашому місті проходить Всеукраїнський фестиваль «Олевська республіка». За інформацією Олевської міської ради, наразі планується облаштувати невеликий сквер до наступного фестивалю. Також обговорюється можливість реконструкції (історичного відтворення) однієї з вагомих подій Поліської Січі.

По завершенню невеликого мітингу присутні поклали квіти до барельєфу та заспівали гімн України.

Facebook
Facebook
Instagram
YouTube
YouTube
Google+
http://www.olevsk.com.ua/politicsocial/2018/03/21/110-rokiv-z-dnya-narodzhennya-tarasa-bulbi-borovtsya/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *