Чому мітингують лісівники Олевщини

191 переглядів

15 листопада Кабінет Міністрів України з подачі Міністерства аграрної політики і продовольства схвалив «Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року». Документ був поданий як такий, що не потребує громадського обговорення, не стосується соціально-трудової сфери і не впливає на ринок праці.

В Стратегії передбачено передачу всіх лісів (комунальних, військових, державних) в одне централізоване підприємство. На думку лісівників, це перший крок до приватизації українських лісів та зменшення робочих місць у лісопромисловій галузі.

28 листопада працівники лісгоспів Олевщини вийшли на мітинг проти прийнятої Стратегії, такі ж мирні акції пройшли по всій Україні. Лісівники вимагають відмінити відповідне рішення Кабінету Міністрів України, унеможливити приватизацію державних лісогосподарських підприємств або передачу їх у концесію, беззаперечно відмовитись від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства, що може привести до ліквідації діючих лісогосподарських підприємств галузі тощо. Місцева влада підтримала мітингуючих.

Директор Білокоровицького лісового господарства Юрій Шевчук прокоментував: «Люди приїхали на мирну акцію, щоб побачили, що лісівники осторонь стояти не будуть. Це проблема є всієї України. Чекаємо позитивного рішення і відміни цієї Стратегії».

У випадку, якщо ліси будуть передані централізованому підприємству, це не лише поставить під загрозу збереження лісового фонду України, а й зашкодить місцевим громадам. Адже лісогосподарські підприємства є бюджетоутворюючими для нашого регіону.

Facebook
Facebook
Instagram
YouTube
YouTube
Google+
http://www.olevsk.com.ua/politicsocial/2017/11/28/chomu-mitinguyut-lisivniki-olevshhini/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *