Олевськ вшанує Магдебурзьке право

301 переглядів

Олевчан просять долучитись до обговорення питання щодо встановлення пам’ятного знаку

В Олевську планують встановити пам’ятний знак з нагоди надання місту Магдебурзького права.

З такою ініціативою виступив місцевий підприємець М.М. Ставський, який надав міській раді власний проект та пропозиції щодо розміщення.

Окрім цього винахідливий підприємець планує здійснити задум власним коштом.

На офіційному сайті Олевської міської ради було вивішено три варіанти розміщення майбутнього пам’ятника.  Два з них – навпроти міської ради, а інший – поблизу приміщення перукарні.

Якщо вдасться реалізувати проект, олевчани, відкривши пам’ятний знак, вшанують одну з найважливіших основ демократії – місцеве самоврядування, історія якого в Олевську розпочалась в далекому 1641 році, коли місту було надано право вільного міста або Магдебурзьке право.

Так, наприклад, 5 листопада 2009 року в м. Коростені на центральній площі годині відкрито „Пам’ятний знак на честь 420-ої річниці надання Магдебурзького права місту Коростеню”.

Автором творчого втілення ідеї встановлення цього пам’ятного знака став коростенець – Володимир Козиренко, якого нагороджено громадою найвищою міською відзнакою “За заслуги перед містом”.

Довідка. Магдебурзьке право – це збірник законів, що виник у кінці ХІІІ ст. Суть його полягало в тому, що воно встановлювало порядок виборів і функцій органів місцевого самоврядування, суду, регулювало питання торгівлі, опіки, спадкування, визначало покарання за різні види злочинів. Воно поширилось спочатку на Польщу, потім на Литву і Русь.

У 1641 році польський король надав Олевську магдебурзьке право: дозволив жителям проводити щотижневі торги та 2 ярмарки на рік. Надання польським урядом Магдебурзького права містам використовувалось як засіб колонізації українського населення.

Facebook
Facebook
Instagram
YouTube
YouTube
Google+
http://www.olevsk.com.ua/politicsocial/2013/10/01/olevsk-vshanuye-magdeburzke-pravo/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *